Keşke Türkçe Okusak!

Saint-Exupery’nin hayatına çizgisel bakış…

Küçük Prens'in yazarı Saint-Exupery'nin hayatını doğumundan ölümüne son derece naif anlatımlar ve zarif çizimler eşliğinde anlatan kitap, kronolojik bir sıra izliyor.

Prag’dan ve Josef Čapek’ten sevgilerle…

Çek çocuk edebiyatının klasiklerinden kabul edilen, orijinal adı ''Pejsek a Kočička'' olan 1929 tarihli bu serinin ilginç özellikleri var...

Good Ol’ Sparky!

Biliyordum… Charlie Brown’un, aslında biraz Charles Schulz demek olduğunu...

Kitap yiyen bir çocuğun hikayesi…

Henry kitapları çok seven bir çocuk. Ama onun sevgisi, biraz daha farklı. Sana bana pek benzemiyor doğrusu...

Gittiğin yerde iyi misin Laika?

Laika, Dünya'nın yörüngesine çıkan ve orada hayatını kaybeden ilk canlı. Aslında bir sokak köpeği olan ve kısa bir süre sonra Sovyet uzay köpeğine dönüşen Laika, 1957'de Sputnik 2 ile uzaya fırlatılmıştı. Bir arıza sonucu oluşan aşırı ısınmadan dolayı hayatını kaybettiği düşünülen Laika hakkında onlarca kitap yazıldı. Owen Davey'in yazdığı Laika The Astronaut da bunlardan biri.

Olivia neden Türkçe okunamıyor?

Olivia'yı, çocuklara kötü örnek olan bir domuz olarak değil, son derece eğlenceli bir çocuk kitabı olarak görebilen herkese şiddete tavsiye ediyor, bir gün bu seriyi Türkçe okumayı hayal ediyorum.

Şarkıdan kitaba uzanan bir efsane: Octopus’s Garden

Octopus's Garden'ın şarkısı kadar kitabı da muhteşem. Bir efsaneye böyle tanıklık etmek ve onu yeni kuşaklarla tanıştırma şansını yakalamak ne büyük lüks!

Kim korkar hain kurttan?

“Beware of the Storybook Wolves”, ilk baskısı 2000 yılında yapılan, eski bir kitap aslında. Ancak geçen yıl, daha da güzelleşen yeni kapağıyla bir kez daha basıldı. Bu kez kahramanımız bir kurt değil ama kurtlarla derdi büyük! Adı Herb…