Ne zamandır isteyip de bir türlü yazamadığım bu yazı, aslında çok daha önceden yayımlanmayı hak ediyordu.  Çünkü birazdan bahsedeceğim kitapların, bebeklerin dünyasında özel bir yeri var. Etrafımdan aldığım duyumlar bir yana, 11 aylık kızımın da favorisi Pearson kitapları!

pearson

Resimde gördüğünüz kitaplar, bizim en sevdiklerimiz… Özellikle Neşeli Sesler ve Hayvanlar elimizden düşmüyor. Nedenine gelince…

Hayvanlar, bebeklerin dokunarak öğrenmesine yardımcı olacak şahane bir iş. İçindeki bazı hayvan resimlerine kumaşlar ve tüylü parçalar eşlik ediyor. Onlara dokunarak yumuşaklık, sertlik gibi hislerle tanışan bebekler, aynı zamanda hayvanları tanıyor. Duyu bütünleme sürecinin önemi göz önüne alınırsa, Hayvanlar sıklıkla başvuracağınız kitaplardan biri olmaya aday.

Neşeli Sesler de yine dokunma duyusunun gelişimine yardımcı olurken, ortasında yer alan butona basıldığında çıkan sese bebeğinizin verdiği tepkiyi ölçme şansı da sunuyor. Her ikisi de kalın karton sayfalarıyla bebeklerin kullanımına uygun olarak üretilmiş ve bu sayede sayfalar arasında rahatça dolaşılabiliyor.

cıtı

 

Pearson, 0-3 yaş için yayımladığı kitaplarla favori yayınevlerimizden biri olmaya devam ediyor. Çıtıpıtı Kitaplar serisini de şiddetle tavsiye ettiğim yayınevinin tüm kitaplarını takip etmenizi öneririm. Zira 0-3 yaş için piyasada çok kitap var gibi görünse de, gerçekten bu alanda iyi iş çıkaran az yayınevi var. 

11 Mayıs 2016, Bitmeyen Kitaplar